Sprzedajesz na facebooku? Stwórz swój sklep internetowy w Elblągu

Facebook kończy ze sprzedażą produktów przez swoich użytkowników. Nie ma już funkcji „live shopping”. Dla wszystkich firm, które korzystały z takiej opcji na tej platformie social media najlepszym wyjściem będzie budowa własnego sklepu internetowego w Elblągu.

Facebook kończy z promocją sprzedaży produktów. Zbuduj swój własny sklep internetowy w Elblągu.

Od 1 października 2022 r. na Facebooku nie można korzystać z funkcji Live Shopping umożliwiającej oznaczanie produktów w transmisjach sprzedażowych na żywo. Nadal funkcja ta będzie dostępna na Instagramie. Facebook i Instagram kierują się w stronę krótkich form wideo

Ponieważ zachowania konsumentów związane z oglądaniem zmieniają się na krótkie formy wideo, skupiamy się na Rolkach (Reels) na Facebooku i Instagramie – podała Meta na swoim blogu.

Właściciel FB i Instagrama zachęca użytkowników, aby eksperymentowali właśnie z krótkim formami Reels i w nich także oznaczali na Instagramie produkty. Na Instagramie nadal będzie też dostępna funkcja Live Shopping.

To potężna zmiana dla wszystkich firm czy osób prywatnych, które do tej pory prowadziły sprzedaż produktów właśnie przez platformę facebook. Tym samym wszyscy użytkownicy danych sklepów na facebooku już nie otrzymują powiadomień o premierowych nagraniach nowych produktów do sprzedaży.

Czy to oznacza koniec możliwości sprzedaży produktów przez platformę facebooka? Na razie nie, aczkolwiek patrząc na ruchy właścicieli facebooka można dojść do przekonania, że za jakiś czas może faktycznie taka możliwość zniknąć z tej platformy social media lub facebook wprowadzi opłaty za tego typu działania.

Dlatego jeśli prowadzicie swoją sprzedaż produktów w oparciu tylko i wyłącznie o stronę na facebooku, to nie jest obecnie najlepsze rozwiązanie na przyszłość dla Waszego biznesu.

Jakie są zagrożenia dla sklepów opartych tylko o facebook?

– Facebook może w każdej chwili zmienić zasady prowadzenia sprzedaży produktów.

– Wasza strona na facebooku może w każdej chwili zostać zawieszona lub usunięta – ponieważ ktoś może zgłosić ją do administracji tego portalu jako niespełniającej standardów facebooka.

– Strona na facebooku może paść ofiarą hakerów lub zostać przejęta przez inne osoby.

Dlatego zabezpieczeniem Waszej działalności sprzedażowej w internecie będzie tylko i wyłącznie zbudowanie własnego sklepu internetowego w Elblągu, pod własnym adresem www. Dzięki temu będziecie posiadaczami i jedynymi właścicielami adresu i całej strony. To Wy sami ustalicie warunki jakie obowiązują w Waszym sklepie. Natomiast facebook i instagram możecie nadal wykorzystywać głównie do reklamy i promocji Waszego sklepu internetowego w Elblągu.

Czy zbudowanie sklepu internetowego w Elblągu jest drogie?

Tak było kiedyś, gdy ceny oscylujące powyżej 10 tysięcy złotych odstraszały klientów od takiej decyzji. Obecnie już stworzenie sklepu internetowego w Elblągu może oscylować w granicach nawet 2 tysięcy złotych – w zależności od skomplikowania strony i ilości produktów.

Taki sklep internetowy może stworzyć dla Was Tekstnet w Elblągu. Jeśli jesteście zainteresowani budową sklepu internetowego w Elblągu, możemy Wam przesłać ofertę.

Napiszcie do nas w tej sprawie na adres: kontakt@tekstnet.pl